Võrumaa neiud tegutsesid Norras

relva sisse laskmas

relva sisse laskmas

Võrumaa kodutütred osalesid 18 – 21.juunini Norra Kodukaitse noortevõistlustel koos Harju maleva noorkotkastega.

Esimesel päeval anti  kõigile oma relv, mida pidime kõik neli päeva truult valvama. Meile tehti relvaõpe ja õhtul käisime lasketiirus relvi sisse laskmas. Relv tuli nii korralikult sisse lasta, et kõik ülejäänud päevad saaksime ka sellega võistelda.

Teise päeva hommik algas 10 km jooksuga maastikul relv seljas aja peale. Rada oli huvitav sellepoolest, et seal olid ka mõningad ülesanded: esimeses punktis tuli meelde jätta tekst, mida kontrolliti pärast 10 km jooksu lõpppunktis; teises punktis toimus laskmine; kolmandas punktis tuli märgata militaarasju ja märkida üles; neljandas punktis määrati kaugusi ja enne finišit tuli orienteeruda.

Õhtupoole toimus kompleksvõistlus, kus tulemuste peale   ülesandeid sooritati: anti esmaabi autoavariis kannatanutele, toimus noolemäng, lahendama pidi  testi , pandi kokku ja võeti lahti aja peale relva, hüpati  hoota kaugust, visati granaati rõngastesse ja läbiti  takistusrada.

puhkehetkel

puhkehetkel

Kolmas  päev oli üsnagi põnev – lasketiirus toimus laskmine, kus Jane sai pronksmärgi omanikuks. Käisime ujulas ujumas ning õhtul toimus paadiralli.

Viimasel päeval toimus laskejooks koos paarilisega.

Kokku  võtaksime oma Norras käigu Jane Torp`i arvamusega: Mulle väga meeldis Norras. See oli hoopis teistsugune kui meie Ernakesed. Relva kokku – lahtivõtmise sai selgeks ning seda sai ka ise vabal ajal harjutada. See, et võistlused olid eraldi punktiarvestuses oli mõnes mõttes parem – kui kuskil hästi ei läinud, siis mujal oli ikkagi võimalus. Võistlused olid põnevad, nõudsid palju pingutusi ning sai uusi kogemusi ja oskusi. Ujumisvõistlus ujulas tuli üllatusena, aga hakkama saime ikkagi. Väga meeldis norrakate avatus ja abivalmidus. Võistlusel patsutasid aeg – ajalt julgustavalt õlale ning soovisid edu.

 

Eve Täht

noorteinstruktor