Virtuaalmatkamine tuleb taas!

Rogain Kodutütarde ja Noorte Kotkaste olümpial 2019. Foto: Kodutütred

Täna, 1. mail alustab järjekorras teine Noorte Kotkaste ja Kodutütarde matkaväljakutse Virtuaalmatkamine, mis kestab 30. septembrini.

Virtuaalmatkamise eesmärk on edendada aktiivset eluviisi ning suurendada matkamise

populaarsust. Lisaks annab see perekondadele põhjust noorkotkast või kodutütrest lapsega matkarajale minna ning veeta ühiselt aega.

Väljakutse toimub 1. maist 30. septembrini, kus osalevad noorkotkad, kodutütred, noortejuhid ja noorteinstruktorid. Kilomeetreid arvestatakse matkates nii Eestis kui ka kodumaa piiridest väljaspool. Matkamiseks võib kasutada matka- ja terviseradasid või muid võimalikke matkamise kohti. Samuti sobivad selle väljakutse raames kõik Kaitseliidu malevate või noorteorganisatsioonide korraldatud matkad, retked või muud võistlused, kus osalejad peavad läbima vahemaid kasutades füüsilist jõudu.

Oma tulemuse arvestamiseks tuleb matkates sisse lülitada liikumist mõõtev mobiilirakendus ning peale matka oma kilomeetrid Virtuaalmatka registreerimiskeskkonnas talletada koos kuvatõmmisega läbitud rajast. Lisaks tuleb valida matkamise liik.

Tulemuste arvestamisel jagunevad matkad kolme kategooriasse: jalgsi-, jalgratta- ja muuliigilised matkad. Viimaste alla kuuluvad näiteks kanuu-, paadi- ja tõukerattamatkad. Kõik osalejad, kes on väljakutse lõpuks läbinud vähemalt 50 km ja registreerinud vähemalt 10 matka, saavad korraldajatelt Virtuaalmatka diplomi. Osalejad, kes koguvad jalgsi vähemalt 250 km, saavad preemiaks noorteorganisatsiooni logoga meene. Eraldi auhinnatakse kolme eri matkakategooria kolme tublimat noorkotkast, kodutütart, noortejuhti ja noorteinstruktorit. Samuti selgitatakse välja kõige aktiivsem maakond, kes ühe maleva ja ringkonna liikmete tulemuste summana on kogunud kõige enam matkakilomeetreid.

Rohkem infot reeglite kohta leiad SIIT.

Eelmisel aastal osales Virtuaalmatkamise väljakutses 424 osalejat ning kokku läbiti üle 30 000 kilomeetri.