Virtuaalmatkamine toimub sel aastal kogu Kaitseliidule

Kodutütred võistlusmatkal "Laidoneri rada". Foto: Gunnar Teas
Kodutütred võistlusmatkal "Laidoneri rada". Foto: Gunnar Teas

​Täna, 1. mail alustab järjekorras kolmas Noorte Kotkaste ja Kodutütarde matkaväljakutse Virtuaalmatkamine, mis kestab 30. septembrini ja kus võivad osaleda kõik Kaitseliidu liikmed.

Virtuaalmatkamise eesmärk on edendada aktiivset eluviisi ning suurendada matkamise populaarsust. Lisaks annab see perekondadele põhjust noorkotkast või kodutütrest lapsega matkarajale minna ning veeta ühiselt aega.

Väljakutse toimub 1. maist 30. septembrini, kus võivad osaleda kõik kodutütred ja noorkotkad, samuti noortejuhid ja -instruktorid, naiskodukaitsjad ja kaitseliitlased. Loomulikult on oodatud osalema ka kõik Kaitseliidu toetajaliikmed ja Kaitseliidu liikmete pereliikmed ja sõbrad.

Kilomeetreid arvestatakse matkates nii Eestis kui ka kodumaa piiridest väljaspool. Matkamiseks võib kasutada matka- ja terviseradasid või muid võimalikke matkamise kohti. Samuti sobivad väljakutse raames kõik Kaitseliidu malevate või noorteorganisatsioonide korraldatud matkad, retked või muud võistlused, kus osalejad peavad läbima vahemaid kasutades füüsilist jõudu. Matkata võib endale sobival ajal ja kohas, registreerides nutiseadet kasutades oma liikumine.

Oma tulemuse arvestamiseks tuleb matkates sisse lülitada liikumist mõõtev mobiilirakendus ning peale matka oma kilomeetrid Virtuaalmatkamise registreerimiskeskkonnas talletada koos kuvatõmmisega läbitud rajast. Lisaks tuleb valida matkamise liik.

Tulemuste arvestamisel jagunevad matkad kategooriatesse: jalgsi-, jalgratta-, tõukeratta-, kanuu-, paadi-, räätsa- ja mägimatkadeks. Väljakutse jooksul tehakse vahekokkuvõtteid, mis edastatakse maakondade Noorte Kotkaste ja Kodutütarde noorteinstruktoritele.
 
Kõik väljakutsel osalejad saavad Virtuaalmatkamise kodulehelt printida endale summeeritud tulemustega diplomi (diplomite printimine avatakse väljakutse lõppemisel). Viis osalejat, kes koguvad kõige enam matkakilomeetreid erinevate matkaliikide arvestuses kokku ja viis osalejat, kes koguvad kõige enam jalgsimatka kilomeetreid saavad korraldajatelt organisatsiooni logodega meene.
 
Väljakutse käigus loosivad korraldajad osalejate vahel mitmeid auhindu.

Rohkem infot reeglite kohta leiad Virtuaalmatkamise juhendist.