Varstus käivad ülemaalised sportmängud

Eile õhtuhämaruses anti avastart Kodutütarde ja Noorte Kotkaste sportmängudele Võrumaal, Varstu Keskkooli lipuväljakul. Pühapäevani kestvate spordimängude avarivistusel heiskasid lipu kaks aastat tagasi võistluse võitnud Pärnumaa maleva noorkotkas ja kodutütar.
Võistluspäevade jooksul tuleb kodutütardel ja noorkotkastel ühise võistkonnana võistelda teate- ja kümnevõistluses ning tuletõrje osavõistluses.

Teatevõistluses on lisaks kiirusharjutustele vaja olla osav ka näiteks puzzle kokkupanekus, niidi nõela taha ajamises ning juturaamatust kindlalt leheküljelt vajaliku sõna leidmises.
DSCF4017
Kümnevõistluses ei ole samuti traditsioonilised võistlusalad. Mõõtu võetakse nii laskmises, takistusraja läbimises, jooksmises, kaugushüppes, aga ka males, granaadiviskes, kukerpallitamises,  kangil rippumises ning korvpallivisetes. Jooksuvõistlus kulgeb ebaharilikul rajal- ülesmäge.

Võistlusel osaleb 13 Noorte Kotkaste maleva ja Kodutütarde ringkonna võistkonda ühtekokku ligi 100 võistlejaga. Kodutütarde ja noorkotkaste ühist spordivõistlust korraldatakse üle ühe aasta.

Lisaks sportlikule tegevusele vaDSCF3958adatakse laupäeva õhtul ühiselt mängufilmi “1944”.