Valgamaa kotkad ja tütred tugevdasid koostööd Rootsiga

Suuskadel     26.veebruarist kuni 7. märtsini  Rootsis taliõppusel käinud Valgamaa noorkotkad ja kodutütred tulid tagasi pagasitäie uute teadmiste ja kogemustega. Õpetati hakkamasaamist talvistes tingimustes, pannes proovile suusatamisoskused ja rahvusvaheline meeskonnatöö.

Lähis-arktilises kliimavöötmes, kus on karge ilm ja meetri jagu lund, on ülioluline osata õigesti riietuda ning enda eest hoolt kanda.  Nagu öeldakse, et terves kehas terve vaim, nõnda said ka rühmad osaleda hügieeniloengul, millele järgnes praktiline pool metsas. Üheksa välisriigis oldud päeva jooksul tegutsesti segarühmades. Vaatamata sellele, et magamisaseme ülesseadmiseks tuli kühveldada meeletult lund ja koguda kuuseoksi, saadi eduka meeskonnatöö tulemusena telk püstitatud ning ase valmis seatud. “Laagri üks peadmurdvamaid ülesandeid oli telgi püstitamine, kuna lume kühveldamine oli aeganõudev ning asjaolu tegi veelgi raskemaks lume alt välja tulnud 3 kraavi, mille peal oli halb magada ning probleemi lahendamine võttis palju aega,” meenutas Valgamaa noorkotkas Paul Poderat.

Nagu aimata võib, on põhjamaades olulisel kohal talisport. Nii ei möödunud laagrilistelgi hetki suuskadeta. Ühiselt õpiti jälgi ette tegema ja puude vahel manööverdamist. Võistlusmomendi tekitamiseks korraldati laskesuusatamise võistlus. Noorte üheks suurimaks heameeleks oli suusatamine Bandwageni (masin, mille taga suusatatakse) taga, mis nõudis ühtlasti head tasakaalu hoidmist. Oma suuskade eest tuli hoolt kanda terve laagri jooksul – neid puhastati, sätiti ja vajadusel seati parafiini suusataldadele.

Õhtud sisustati võistkonnamängude mängimisega, pannes proovile kiirus, koostöö ja Segwayga (kaherattaline isetasakaalustuva aku jõul töötav elektrisõiduk ) sõitmine. Laager lõppes varasemalt omandatud sideoskuste praktiseerimisega metsade vahel orienteerudes.

Autor: Pille-Riin Vessin