Uuendustega Ernake stardib Tagametsas

 

Kodutütarde võistlusmatk Ernake toimub sel aastal 27.-28. mail Järvamaal Türi vallas Rassi  külas, kus mõõtu võtavad 15 ringkonna neljaliikmelised võistkonnad ja külalisvõistkonnad Lätist ja Leedust.

DSCF2609

 

 

 

Ernakese avarivistus on 27. mai õhtul kell 20.30 ja poolteist tundi hiljem stardib esimene võistkond. Sitkeid ning entusiastlikke neidusid ootab ees teekond üle kraavide ja läbi metsade. Teele jäävad mitmed kontrollpunktid, kus tuleb täita erinevaid ülesandeid, mis vajavad nii jõudu ja osavust kui ka nutikust. Lisaks üllatusülesannetele on vaja  väljendada teadmisi Euroopa Liidu kohta, tunda esmaabi võtteid, teada taimi, loomi, linde, sõita paadiga, näidata oskusi pikkuste hindamises ja sõlmede  tegemises jne. Raja pikkus on linnulennult 30 kilomeetrit ja see läbib Järva, Viljandi ja Pärnu maakonna. Võistluse lõpp-punkt on Tagametsa jahilossis ja laagrikeskuses ja sinna oodatakse võistlejaid hiljemalt laupäeva õhtuks.

Ernakese võistlusmatkal on olulisel kohal oskus tegutseda meeskonnana. Pika võistlusraja teeb raskemaks ka see, et kogu trassil on tegutsemas ka vastutegevus. Seega peavad võistlejad liikuma varjatult ja vaikselt.

Uuendusliku momendina on sisse viidud üldaja fikseerimine. Eksimused kontrollpunktides lisavad juurde nö karistusminuteid.

Võistluste peakorraldaja on Kodutütarde Sakala ringkond. Oma tuge ja abi pakuvad ka Kaitseliidu peastaap, Kaitseliidu Sakala malev, Naiskodukaitse Sakala ringkond ning Noorte Kotkaste Sakala malev.Korraldustiimi eesotsas on noorteinstruktor Tiina Ott.  Rajameister ja võistluste hing on Noorte Kotkaste instruktor Henri Paavo. Peakohtunik on Sakala maleva veebel  Lauri Nälk.

Seekordne kodutütarde võistlus toimub juba 14.korda.

Võistluste kulgu saab jälgida interneti vahendusel    http://sportrec.eu/ui/#1bk8cgn