Tänavune jaanituli jõudis maakondadesse noortejuhtidega

Võidupüha paraad peeti sel aastal Rakveres ning kodutütarde jaoks oli tegemist erilise sündmusega. Esiteks oli väljas tavapärasemast rohkem kodutütreid, lausa kompanii jagu ja teiseks olid presidendilt tule vastuvõtjad meie noortejuhid.

Praadirivis olid kaks rühma neidusid meie pidulikus vormis ning üks rühm kandis uut rohelist välivormi. Kokku moodustus kaunis ja ergas rivi meie toredaid tüdrukuid. Kompaniid juhtis Viru ringkonna noortejuht Polina Kuusik, lippuridki olid Viru ringkonnast. Rühmavanemateks olid Vaike Niklus Jõgevalt ning Virve Kaldmaa Alutaguselt.

Veel üks üliemotsionaalne hetk oli , kui korrektses rivis marssisid paraadväljakule tuletoojad, kelledeks sel korral olid noortejuhid. Iga ringkond oli välja valinud juhtide hulgast ühe tubli, eeskujuliku ning pikaaegse kodutütarde juhi: Maire Aul (Alutaguse), Margit Amer (Harju), Siiri Sitska (Järva), Leina Kreek (Jõgeva), Edita Luik (Lääne), Heli Tuisk (Hiiumaa), Kristi Kivisaar (Pärnu), Maaja Glaser (Põlva), Rita Merekivi (Rapla), Anne Sepik (Sakala) , Tiia Kütt (Saaremaa), Kristel Altsaar (Tartu), Jaanika Palm (Tallinn), Sigrit Säinas (Valga), Ellen Sepp (Viru), Merike Niitmets (Võru). Pildid on nähtavad FB Kaitse Kodu lehel.

Oli uhke ja kindel tunne, nähes nii nooremaid kui ka vanemaid kodutütarde liikmeid Rakvere paraadil- me oleme väega organistasioon!