Suvelaagrite hooaeg on avatud!

Põlvamaa kodutütarde ja noorkotkaste suvelaager Mammastes. Foto: Lisete Vals

Suvi on kodutütardel ja noorkotkastel tihedat sagimist täis. Lisaks rühmaüritustele korraldavad ringkonnad ja malevad üksteise järel oma noortele suvelaagreid. 7.-9. juunil lustisid Põlvamaa noored Mammaste tervisespordikeskuses.

Laagris osales üle 200 noore ning kolm kuuma suvepäeva möödus sportides, mängides ja matkates. Laagris valitses täielik Rahvaste paabel, sest iga rühm esindas ühte riiki ja oma riigi esindajad oldi laagri lõpuni.

Valmistati oma riigi infotahvel, esitati riigi muusikaline etteaste ning vahepeal võisteldi oma riigi nimel olümpiamängudel. Lisaks kuulati põnevat külalist välismaalasest lastekirjanikku Mikä Keräneni, Loomulikult ei puudunud meie laagrist traditsiooniline uute liikmete vastuvõtt ja ühislaulmine. Kuumade ilmade leevenduseks pakkus kosutavat jahutust päästeamet ja seda lausa kahel korral, sest termomeeter näitas 30 soojakraadi.

9.-12. juulini leiab aset Kodutütarde ja Noorte Kotkaste mereteemaline suurlaager Saaremaal, kuhu tulevad kokku noored igast maakonnast. Vahvate tegevuste saatel veedetakse üheskoos mõnusad neli päeva uute ja vanade sõpradega.