Tallinna Kodutütred saavutasid Rootsis II koha

16.-18. augustini toimust Rootsis Hemvärnets Stridsskolas sõjalis-sportlik noortevõistlus. Eestit esindasid noorkotkad Tartu malevast ja Athena tiimi kodutütred Tallinna ringkonnast.

 

Reedel oli noortel aega kohaneda ja lasta sisse sportrelvad, millega kahe järgneva päeva jooksul laskeharjutusi teostati. Laupäevase päeva jooksul pandi noorte füüsilised ja vaimsed võimed tublisti proovile. Erinevad laskeharjutused, head tiimitööd nõudvad ülesanded, takistusrada ja teateorienteerumine. Teise päeva õhtuks olid Eesti poisid üldtabelis III kohal ja tüdrukud VI kohal.

Eelmise päeva tulemused selgitasid välja stardijärjekorra pühapäevasele viimasele ja otsustavale ülesandele. Kiiretapi ülesanneteks oli paarisorienteerumine, kiirlaskmine, kus iga möödalask tähendas kogu võistkonnale penaltiringe ning finišisse jõuti peale ligikaudu 4,5-kilomeetrist lõpujooksu. Kokku oli kogu etapi pikkus ligikaudu 9,5 kilomeetrit. Kes esimesena finišijoone ületas, oli võitja. Kõige esimesena olid finišis Eesti poisid! Tüdrukute väike apsakas orienteerumisel viis nad üldtabelis 4. kohalt 24. kohale. Lõpujooksul anti endast maksimum ja mööduti päris mitmest võistkonnast, seega oli tüdrukute lõpptulemus kokkuvõttes suurepärane! Kokku osales võistlusel 54 võistkonda.

Autasustamisel anti Tartu poistele üle esikohakarikas. Tallinna kodutütred tulid oma arvestuses 2. kohale!

Tallinna ringkonna võistkonda kuulusid Gerda Sepp, Maria Elisa Tinnuri, Anu Alver, Rebecca Marie Kiibus.

Tartu noorkotkaste tiimi kuulusid Siim Leenurm, Joosep Jagomägi, Ralf Mägi, Paap-Pärtel Sepp.

Noori toetasid ja innustasid koha peal Maria Järvis Tallinna ringkonnast ja Holger Kullus Tartu malevast.

Eesti esindus naasis Rootsist vaid positiivsete emotsioonidega ning tänavad korraldajaid ülima külalislahkuse eest. Olgugi et võistlusel osales vaid 4 välisvõistkonda lisaks Eestile ka Läti kaks võistkonda), toimusid kõik tseremooniad inglise keeles.

Palju õnne meie tublidele noortele!