Võrumaa

14
rühma
373
kodutütart
13
noortejuhti
14
toetajaliiget
2
auliiget

Ringkonnavanem

person

Heli Kuulmets
5805 3750

Noorteinstruktor

person

Eve Täht
522 9146

Ringkonnavanemale lisaks kuuluvad juhatusse

person

Elen Tamm
person

Kadri Parts
person

Piia Mandli
person

Jana Kähr

Ringkonnas tegutsevad rühmad

Antsla
– rühmavanem Piia Mandli
Haanja
– rühmavanem Kadri Parts
Kesklinna
– rühmavanem Külliki Mattus
Kreutzwaldi
– rühmavanem Urmas Ott
Kuldre
– rühmavanem Heli Kuulmets
Kääpa
– rühmavanem Jana Kähr
Mõniste
– rühmavanem Romet Pazuhanitš
Osula
– rühmavanem Kristelle Terve
Pikakannu
Puiga
– rühmavanem Merike Niitmets
Rõuge
– rühmavanem Karin Siig
Varstu
– rühmavanem Merle Alliksoo
Vastseliina
– rühmavanem Elen Tamm, rühmavanema abi Krista Kuningas
Võru

Mida mulle kodutütreks olemine annab?

Mäletan päeva, mil minust sai kodutütar. Pidulikult riides ja patsid peas, läksime teistega koos Kuldre koolimajja, kus andsime vande ning saimegi kaelarätid kaela ja liikmepiletid kätte. Tunne oli küll uhke. Kuigi ilmselt ei teadnud ma tol hetkel teiste kõrval esimesi minuteid kodutütar olles, mida tegelikult tähendab olla kodutütar ja mida kõike see organisatsioon mulle anda võib. Praeguseks olen sellele rohkem mõtlema hakanud.

Kodutütreks olemine on andnud mulle kohusetunnet, mis on minu enda arvates väga oluline just selles eas, kui oled organisatsioonis alles esimesi aastaid. Sel ajal on oluline hakata mõtlema, et ka mina olen juba piisavalt suur ning mul on millegi või kellegi ees kohustused ja vastutus.

Ka uusi teadmisi olen kindlasti saanud kuhjaga. Läbi aastate osaledes mitmetes laagrites, loengutel, matkadel ja võistlustel, olen saanud rohkem teada nii organisatsiooni ja selle juhtide, kui oma kodumaa kohta. Olen omandanud ka palju praktilisi oskusi erinevates valdkondades, nagu loodus, esmaabi, kaardiõpetus ning isegi tuletõrjesport ja laskmine. Osasid neist poleks ma ilmselt isegi proovinud, kui ma poleks kodutütar.

Organisatsioon on teinud mind julgemaks. Mõnikordki tuleb erinevatel üritustel suhelda nii täiskasvanute, kui endavanustega, keda ma otseselt ei tunne. Ja väga tihti olen just nii leidnud uusi sõpru ja tuttavaid. Lisaks on julgus ja suhtlemisoskus kindlasti need, mida läheb ka peale kodutütreaega tavaelus vaja.

Üleüldiselt on kodutütreks olemine pannud mind uutesse olukordadesse ja andnud mulle juurde tarkust, mida järgnevas elus kasutada. Mul on vedanud, et saan osa sellisest organisatsioonist. Olen uhke, et saan olla kodutütar.
Marika Adson, Varstu rühma kodutütar

Välislingid

Lehekülge viimati muudetud: 21. märts 2018 kell 18:14