Tartu

Ringkonnavanem

person

Kristel Altsaar

Noorteinstruktor

person

Kärol Mõttus
5373 1795

Ringkonnavanemale lisaks kuuluvad juhatusse

person

Ketlin Suvi, ringkonnavanema abi
person

Heili Helistvee
person

Julia Siimberg
person

Ülle Närska

Tartu ringkond

Meie Tartu kodutütarde ringkonnas osaleme prügikoristuskampaanias „Teeme ära “ alates selle ellukutsumisest ja 2015. aasta kevadel täitus juba 8 aastat. Kuna „Teeme ära“ toimub alati mai esimesel nädalavahetusel ja meie traditsiooniline kevadlaager samuti, siis on kasulik kaks head asja omavahel ühendada – loodus saab puhtaks ja lapsed saavad targaks. Me usume, et noored, kes on ise pidanud prügi metsa alt koristama, ei käitu enam kunagi looduse suhtes nii julmalt ning loodus ja kohalikud inimesed Kabina karjääri kandis tänavad meid samuti. Kuna laagris on lapsi palju, siis piisab ka igaühe väikesest panusest, et teha väga suur heategu. Et asi oleks noortele veelgi huvitavam, toimub igal aastal kõige põnevamate leidude näitus.
“Igal paarisaasta sügisel stardib kodutütarde rühmajuhtide kool, mille eesmärgiks on anda tublidele kodutütardele nii teadmisi, oskusi kui ka julgust rühmajuhina tegutsemiseks. Kursusel on võrdselt olulised ja tasakaalus nii teoreetiline kui praktiline õpe. Kursus on üles ehitatud põhimõttel, et kõigepealt koguvad noored vanematelt juhtidelt ja koolitajatelt erinevate valdkondade kohta teoreetilisi teadmisi ning seejärel hakkavad neid järk-järgult praktikasse rakendama. Kursuse kõige mahukamaks ülesandeks ja ühtlasi ka lõpupraktikaks on traditsioonilise kevadlaagri organiseerimine ning seal ka rühmajuhi ameti proovimine.
Igas detsembrikuises jõululaagris valime ka läinud aasta tublima kodutütre. Aasta kodutütre valimised toimuvad konkursina, kus kandidaadid peavad erinevaid praktilisi ülesandeid täitma ja ennast igakülgselt tubli kodutütrena näitama. Lisaks kohapealsetele ülesannetele võtab žürii hindamisel arvesse ka kodutütre tegevust ja panust kogu organisatsioonis oldud aja jooksul. Saada aasta kodutütre tiitel on tõeline auasi ning selline tiitel on suureks uhkuseks igale kodutütrele. Aasta kodutütar on eeskujuks kõikidele teistele.

Ringkonnas tegutsevad rühmad

Arabellad
– rühmavanem Kadi Laaneots
(Alatskivi) Alaska
– rühmavanem Veele Kook
Descartesi tüdrukud
– rühmavanem Külli Hindrikson
(Elva) Sinililled
– rühmavanem Dagmary Kuslap, rühmavanema abi Krista Soosaar
Kuuste
– rühmavanem Kristel Altsaar
Kõrveküla
– rühmavanem Kaire Vaher
Lähte
– rühmavanem Pilleriin Kirs, rühmavanema abi Heili Helistvee
Melliste
– rühmavanem Ave Leetna
Opossumid
– rühmavanem Kadri Roos, rühmavanema abi Anneli Rulli
(Lähte) Pistrikud
– rühmavanem Ketlin Suvi
(Puhja) Kotkaplikad
– rühmavanem Julia Siimberg
(Puhja) Pärlipüüdjad
– rühmavanem Ülle Närska
(Rannu) Tulesäde
– rühmavanem Magdalena Kalev, rühmavanema abi Maret Kallejärv
Sillaotsa
– rühmavanem Annika Tõnurist, rühmavanema abid Kaie Käär
Sinine Aara
– rühmavanem Tuuli Reinthal, rühmavanema abi Liia Kass
Tamme-Kratid
– rühmavanem Gerda Jušin
Tähekesed
– rühmavanem Kert Astel
Vara
– rühmavanem Liis Reinomägi
Kultuurirühm
– rühmavanem Kadi Kass
Matkarühm
– rühmavanem Kristel Altsaar

Mida mulle kodutütreks olemine annab?

Et olla noortejuht, peab olema aktiivne ja julge ning täis pealehakkamist. Usun, et minul on need omadused olemas ja noortejuhina saan neid sihipäraselt kasutada. Eriti oluline on see, et saan ka ise areneda. Noored on aktiivsed, ausad ja tegutsemishimulised. Nendega koos tegutsedes püüan olla kõigi jaoks olemas ja märgata igaüht. Õige suunamise ja toetamise korral kasvavad kodutütardest tublid ja hakkajad inimesed.
Olla kellelegi vajalik ja aidata ilma vastuteenet saamata tekitab eriliselt hea tunde. Pärast pikki matku või teguderohkeid laagripäevi on suurepärane saada väikestelt kodutütardelt soe kallistus ja hingepõhjast tulnud tänu, et olen neid aidanud ja nendega koos olnud. Väikesed rõõmuhetked kasvavad päeva lõpuks suuremaks. Need meeldivad emotsioonid ja hulganisti toredaid inimesi minu ümber hoiavadki mind noorte juures.Liisbet Rosenthal, noortejuht

Välislingid

Lehekülge viimati muudetud: 27. okt. 2020 kell 14:47