Rapla

Ringkonnavanem

person

Kristel Kaasiku

Noorteinstruktor

person

Liis Jõesaar
5300 1885

Noorteinstruktor

person

Liia Kass
5919 3531

Ringkonnavanemale lisaks kuuluvad juhatusse

person

Rita Merekivi, ringkonnavanema abi
person

Riina Hunt
person

Merle Niinemets
person

Evelin Karpenko

Rapla ringkond

Raplal on mitu eripära. Esiteks on meil „Mini-Põrgupõhja“ mis on alguse saanud Rapla kaitseliitlaste võistlusmatkast „Põrgupõhja“. Retk on pühendatud RVLi (Relvastatud Võitluse Liit) võitlejatele ning teistele metsavendadele, kes ei alistunud võõrale võimule. Mini-Põrgupõhja toimub 2015 aastal juba 11 korda.
Teiseks eripäraks on aasta kodutütre ning noorkotka valimine – igal kevadel, kevadlaagri raames valitakse aasta tublimat poissi ja tüdrukut. Arvesse ei lähe mitte ainult lavaline oskus ja loomingulisus vaid ka aasta jooksul tehtud töö ning õpitud järgud ning ka käitumine. 2015 aastal valiti parimaid 21 korda.

Ringkonnas tegutsevad rühmad

Järvakandi
– rühmavanem Rita Merekivi
Kabala
– rühmavanem Aime Tuhkanen
Kaiu
– rühmavanem Kristel Kaasiku, rühmavanema abi Kaja Heinsaar
Keava
Käru
– rühmavanem Riina Hunt
Märjamaa
– rühmavanem Nele Pernits, rühmavanema abid Kaire Arnover, Annely Gubinski, Evelin Karpenko, Külli Vain, Merle Niinemets
Rapla
– rühmavanem Killu Veinberg

Mida mulle kodutütreks olemine annab?

Aastal 1996 käis minu tütar Reet Kaitseliidu suvepäevadel, kus kohtus tolleaegse ringkonnavanema Katrin Taluga, kes rääkis talle kodutütardest ja nende tegemistest. Reedale kuuldu meeldis. Sügisel, peale esimest laagrit oli selge, et tüdrukud tahavad saada kodutütardeks, aga neile oli vaja täiskasvanud juhti. Mul ei olnud seekord südant tüdrukute soovi eirata, seega tuli mul see amet endal kanda võtta. Saime kokku kord nädalas, uurisime ja õppimise koos tüdrukutega, kuidas olla kodutütar, osalesime maakondlikel üritustel. Aasta pärast kutsusime juba uusi liikmeid ühinema. Nii see on läinud: esimeste tüdrukute lapsed hakkavad juba kodutütre ikka jõudma, minul on aga pidevalt väike rühm juhendada ja õpetada.
Noortejuhi töö on andnud mulle meeldiva seltskonna ja mitmekesise elu ning palju põnevaid katsumusi. Pidev enesetäiendamine on ainul mõeldav võimalus noortega töötada. Et ööpäevas on ainult 24 tundi, tuleb paratamatult teha valikuid, sest kõike ei jõua. Minu moto on aga: „Kui on huvi, leidub ka aega“.Rita Merekivi, noortejuht

Välislingid

Lehekülge viimati muudetud: 27. okt. 2020 kell 14:54