Nooremad kodutütred seiklevad Rakveres

Laupäeval, 6.oktoobril toimub Rakveres vabariiklik kodutütarde matkamäng. Mööda kindlat marsruuti liikuvate neljaliikmeliste võistkondade vahel selgitatakse väge täis linnas matkamängu võitja.

Kell 9.10 toimub Viru maleva staabis matkamängu avamine ja kell 9.30 stardib esimene võistkond rajale. Matkamängu võitjate autasustamine toimub sama  päeva õhtul kell 16.00.

„Peale selle, et matkamängu käigus selgitatakse välja parim võistkond, on olulisel kohal noorte  loovuse, matkatarkuste ja kodutütarde teadmiste arendamine ning testimine,“ sõnas Kodutütarde Viru ringkonna noorteinstruktor Aive Ott. „Ühtlasi on eesmärgiks arendada läbi matkamängu kodutütarde ja naiskodukaitsjate omavahelist koostööd,“ lisas Ott.

Neljaliikmelised võistkonnad peavad umbes kolme ja poole tunni jooksul läbima linnulennult väge täis linnas viiekilomeetrise raja. Kontrollpunktides tuleb kodutütardel lahendada Naiskodukaitse erialasid puudutavaid amängulisi ülesandeid. Näiteks pannakse noori proovile välitoitlustuse, kultuuri, avalike suhete, esmaabi, spordi, side ja staabi, formeerimise ning noortejuhtimise erialal.

Võistluse korraldaja on Kodutütarde peavanem ja läbiviija on Kodutütarde Viru ringkond koostöös Noorte Kotkaste Viru maleva, Kaitseliidu Viru maleva ning Naiskodukaitse Viru ringkonnaga. Kodutütarde Viru ringkonna eestvedada on matkamäng sel aastal esimest korda.