Noored trotsisid Valgamaal jahedat ilma

Autor: Paul Poderat

Kaitseliidu Valgamaa noorteorganisatsioonide esmakordselt korraldatud võistlusmatkal “Valge Välk” osales 22 võistkonda üheteistkümnest Kaitseliidu malevast. Kui varasemalt on huvi tuntud teiste soojematel aegadel Noorte Kotkaste Valgamaa maleva ja Kodutütarde Valgamaa ringkonna korraldatud matkadest, siis seekord trotsisid noored hoopis külmemates tingimustes.

Kaitseliidu Valgamaa maleva noorteinstruktori Tõnu Vahtra sõnul plaanisid nad uue võistlusmatka läbimise suuskadel läbi viia, kuid külmataadiga ei saadud kokkuleppele. Loodeti lund, kuid sellest hoolimata oli võistlus meeldejääv. “Selle asemel, et rahulikult kodus vaheaega nautida, tulid noored pea 22 tunniks ennast proovile panema ning püüdsid pühadest kaasa antud kilod rajale jätta.”

Kontrolliti, kui palju on noored uusi teadmisi uude aastasse kaasa võtnud. Võistlusaladeks olid esmaabi, talvine üleelamine, kauguste määramine, airsoft-relvast laskmine, takistusrada, noavise, sõlmede, looduse tundmine, lõke püstitamine, sideülesanne ja üllatusülesanded.

Rajal võistlesid ühes arvestuses nii kodutütarde ja noorkotkaste võistkonnad kui ka segavõistkonnad. Esimene koht läks Valgamaa noorkotkastele. Teise koha saavutasid Tartu maleva noorkotkad ning kolmada Võrumaa maleva noorkotkad.

Võistlusmatk toimus 3.–5. jaanuaril Valga vallas Tsirguliina ümbruses. Noored alustasid laupäevahommikul ning võistlus lõpetati pühapäeva varahommikul.