Noored meediahuvilised kogunesid treeninglaagrisse Alusse

Täna lõppes neli päeva kestnud Kaitse Kodu! treeninglaager, kuhu kogunesid meediahuvilised noored üle kogu Eesti, et Kaitseliidu ja Kaitse Kodu! ajakirjanike juhendamisel omandada ja lihvida oma ajakirjanikuvõimeid.

Noored meediahuvilised harjutamas

Noored meediahuvilised harjutamas

Noorte Kotkaste ja Kodutütarde poolt ellukutsutud ning Kaitse Kodu! poolt läbiviidav treeninglaager toimus esmakordselt ning on üks Kaitseliidu noorteorganisatsioonide meedia-aasta sündmustest. Laagripäevade jooksul said noored esmased nipid  pildistamise ja kirjaliku eneseväljenduse vallas.
Treeniti traditsioonilise ajakirjandusega seotud oskuseid nagu õige teema ja lähenemisnurga valik, ajakirjanduslikud žanrid ja nende meisterlik kasutamine, illustreerimine fotoaparaadiga ja ilma. Laager oli täis  isetegemisi ja harjutamisi  ning neljapäeva hommikul rõõmustas leid oma külaskäiguga  Kuulus Külaline, kelleks oli sel korral riigikogulane ja aktiivne kaitseliitlane Madis Milling.
Isetegemist kroonis laagri lõpuks trükivärvi järele lõhnav kõhnuke ajakiri,

Noorte oma Kaitse Kodu!

Noorte oma Kaitse Kodu!

mille iga osaleja endaga kaasa sai.

Laagri lõpus ühispilt

Laagri lõpus ühispilt

Käesolev aasta on Kaitseliidu noorteorganisatsioonides kuulutatud meedia-aastaks ning sellega seoses toimub mitmeid asjakohaseid tegevusi üle Eesti.