Meie noored osalesid Lätis noorteorganisatsioonide ühisüritusel

Suurlaager Spekter 2018. Foto: Kodutütarde erakogu

Valgamaa noorkotkad ja kodutütred osalesid 1.-2. novembrini Lätis Valkas noorteorganisatsioonide üritusel „Latvian soldier through the centuries“.

Üritusest võtsid osa 12-18-aastased noored Läti, Leedu ja Eesti noorteorganisatsioonidest: Jaunsardze, Mazpulki, Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija, Lietuvos šaulių sąjunga. Eestit esindasid Valgamaa noorkotkad ja kodutütred.

Esimesel päeval tutvustati noorteorganisatsioonide tegemisi. Seejärel jagati kõik osalejad segavõistkondadeks ning anti ülesanne valmistada oma meeskonna lipp koos motoga ja hiljem seda teistele esitleda. Õhtupimeduses liiguti Valka linna staadionile, kus oma tiimiga läbiti ületati erinevaid takistusi: tõkkejooks, seinast üle ronimine, ja „rabaületus“ pappkastidega.

Teisel päeval orienteerusid noored linna vahel, tutvusid näitusel sõjatehnika ja enesekaitserelvadega ning kuulasid meeleolukat kontserti. Ürituse lõpetas tõrvikutega rongkäik kalmistule, kus mälestati sõjas langenuid ning asetati nende auks pärjad.

Koju tuldi vahva kogemuse ja rõõmsa meeleoluga. Tihe koostöö Läti organisatsioonidega võimaldab noortel mitmel korral aastas näha nende tegemisi ja olemust ning erinevatest üritustest osa võtta ja külalisi kodumaal võõrustada.