Ligi 120 nooremat kotkast ja tütart kogunevad Türile!

6. oktoobril on aeg võistlustulle astuda meie noorematel liikmetel. Start antakse Noorte Kotkaste ja Kodutütarde võistlusmatkale Matkamäng 2018, millest võtavad osa 7-12-aastased noorkotkad ja kodutütred.

Seekordne võistlus toimub Türi linnas ja selle lähiümbruses. 8-liikmelised võistkonnad läbivad 5 tunni jooksul erinevaid kontrollpunkte. Eesmärk on rakendada järgukatsete teadmised ja oskused praktikas lavastatud situatsioonidesse ja selgitada kodutütarde ja noorkotkaste seas välja parimad võistkonnad. Kuna võistlus toimub enamjaolt linnapiires, on eelkõige oluline olla hoolas ja eeskujulik liikleja!

Päeva jooksul sorteerivad võistlejad prügi, arvavad ära kuiv-ja maitseaineid, lasteraamatuid, Eesti linnu ning taimi, loomi ja kalu. Lahendatakse esmaabi ülesannet, kus tuleb abi anda kannatanule ja lahendada test. Suusatatakse, püütakse kalu ja läbitakse takistusrada. Oma punkti on üles seadnud ka Naiskodukaitse, kus lastel tuleb lahendada ülesanne kasutades sel aastal valminud äppi OLE VALMIS!

Matkamängu läbiviijad on Kodutütarde Järva Ringkond, Noorte Kotkaste Järva malev koostöös, Kaitseliidu Järva maleva ja Naiskodukaitse Järva ringkonnaga.