Ligi 100 kodutütart koguneb taas pealinnalaagrisse

31. juulil saab hoo sisse järjekorras juba 17. pealinnalaager, kuhu tuleb üle Eesti kokku ligi 100 kodutütart.

Nelja päeva jooksul saavad tublimad kodumaa tütred osa põnevast laagriprogrammist, mis läbi aastate on jäänud traditsiooniliseks. Igal aastal osalevad laagris oma aktiivsusega silma paistnud tüdrukud, kellele tutvustatakse vaatamisväärsuseid ja pealinna paiku, mida üks kodutütar kindlasti nägema peaks. Laagri ühel päeval näitavad tüdrukud end oma kaunis vormiriietuses.

Esimesel päeval on aeg laagrisse sisse elada ja suunduda ekskursioonile Tallinna loomaaeda, kus giid viib läbi põneva tuuri ja jutustab sealsetest asukatest.

Kolmapäeval pannakse selga oma ilusad vormid ning tüdrukuid ootavad Riigikogu, Kaitseliidu peastaap ja Stenbocki maja. Pärast lõunat suundutakse Tallinna Teletorni ja Botaanikaaeda. Õhtupoolikul külastatakse Metsakalmistut, kus süüdatakse küünlad presidentide Konstantin Pätsi ja Lennart Meri haudadel.

Laagri kolmandal päeval külastatakse Kadrioru parki ja lossi ning presidendi kantseleid. Pealinnalaagri viimase õhtu lõpetab mõnus ajaviide Vabaõhumuuseumis.

Reedene päev tuleb tüdrukutel põnev – minnak

se Miinisadamasse, kus neile tutvustatakse lähemalt tuukrite tööd. Lisaks on laagrilistel võimalus astuda miinijahtija Ugandi pardale ja teha merel tiir ühe õige tuukrilaevaga.

Kodutütarde pealinnalaagri toimumine on pikaajaline traditsioon, mis annab noortele võimaluse omandada uusi teadmisi ja avardada silmaringi. Kodutütred plaanivad pealinnalaagri korraldamise traditsiooni edaspidigi elus hoida.

Kodutütarde pealinnalaager 2016. aastal. Foto: Erik Peinar