Kõik kodutütred koos juhtidega asuvad lavastama

FOTOKONKURSS

„KODUTÜTRE KAKSTEIST KUUD“

 

Kodutütred kutsuvad fotohuvilisi jäädvustama ja jagama emotsioone, mida pakuvad Eesti igas paigus läbi aasta tegutsevad kodutütred ning seda just eestipäraste laulude võtmes. Kuulutame välja konkursi „Kodutütre 12 kuud“.

 

Konkursi eesmärk on:

juhtida tähelepanu kodutütarde tegemistele üle Eesti ning suunata organisatsiooni liikmeid märkama, lavastama ja jäädvustama ainulaadsete eestipäraste teemade lõikes meeskonnatöös valmivaid pilte. Soov on ärgitada rühmi meeskondadena tegutsema. Arendada loovust ja fantaasiat.

Valmis töid kasutatakse järgmise aasta Kodutütarde kalendri tegemisel ning reklaammaterjalides.

Ootame konkursile pilte teemade lõikes, mille :

aluseks on kalendrikuudes tehtavad tegevused, nendest initsieeritud laulud. Laulus märgitu lavastamiseks koguda kokku grupp Kodutütarde organisatsiooni liikmeid; kaasata võib ka noortejuhte Naiskodukaitsest ja Kaitseliidust ning leida parim koht ja aeg seda teemat illustreeriva võtte tegemiseks.

Igast kodutütarde ringkonnast valitakse välja parimad tööd ning saadetakse igast teemast (kategooriast) üks parim pilt lõppvooru. Ringkonna piltide valikuks moodustataks kohapeal žürii, mille koosseis pannakse kokku vastavalt võimalustele ning soovidele.

Lõppvoorus valib iga teema kõige kenama võtte välja Kodutütarde juhatuse poolt moodustatud žürii, kes jätab endale õiguse anda välja lisapreemiaid.

Fotod saavad premeeritud järgmistel teemadel:

Laulu sisu annab ainest pildile püütava hetke lavastamiseks, oodatud on ühises rõõmsas pingutuses sündinud fotod kodutütardest.

 

TÄPSEMAD TINGIMUSED

 1. Konkurss kestab väljakuutamisest ehk maist– 1. novembrini 2016.
 2. Võistlusel osalemiseks tuleb saata fotod ringkonnas kokkulepitud e-posti aadressile (soovitav on luua selle jaoks eraldi gmaili aadress) märgusõnaga „Kodutütarde fotokonkurss“
 3. Foto võib olla tehtud vabalt valitud kohas Eestis, kuid foto tegemise aeg peab olema dateeritav 2016 aastaga.
 4. Osaleda võivad kõik organisatsiooniga seotud noortejuhid ja noored.
 5. Iga autorite grupp võib esitada töid piiramatul hulgal.
 6. Korraldajatel on õigus võistlusel osalevaid töid edaspidi heaperemehelikult kasutada ja levitada, viidates töö autorile. Eelnevalt on autor võtnud pildil olijatelt nõusoleku foto avaldamiseks.
 7. Pildi saatja garanteerib ja vastutab, et andmed pildi autorluse osas on tõesed.
 8. Pilte hindab Kodutütarde ringkonnas žürii ja edasipääsemisel Kodutütarde keskjuhatus koos kutsutud hindajatega- ringkonnas võib toimuda omakorda parimate ringkonnas valminud tööde äramärkimine.
 9. Žürii hindab nii pildil kujutatu teemaga kattuvust ja loomingulisust kui ka foto tehnilist kvaliteeti.
 10. Võidutööd kuulutatakse välja peale 5.novembrit 2016.
 11. Nõudmised võistlustööle a.    Foto suurus peab olema vähemal 1MB ja pikem külg vähemalt 1000 pikslit. b.    Fotod võivad olla pildistatud digitaalselt või filmilt digitaliseeritud. c.    Lubatud on arvutitöötlus hea maitse piires. d.    Fotodele ei ole lubatud arvutis lisada tekste ega raame.
 12. Žüriil on õigus nõudmistele mittevastavad fotod võistluselt eemaldada.
 13. Küsimuste kerkimisel on võistluse korraldajal õigus küsida autorilt foto algfaile või teisi duubleid samast võttekohast.
 14. Fotoga koos tuleb esitada:
   1. Pildi nimi (kuu ja laul).
   2. Autor(id).
   3. Kontaktandmed (telefon, e-post).
   4. Foto tegemise aeg ja koht (maakond, vald, küla, talu).
 1. Konkursi auhinnad paneb välja Kodutütarde keskjuhatus. Fotokonkursi algataja ja läbiviija Kodutütarde keskjuhatus. Kontakt: Angelika Naris 51 77 049, angelika.naris@kaitseliit.ee