Kodutütreid ja noorkotkaid näeb Tartus paraadi ridades

2018. aasta võidupüha paraadi tuletoojad. Foto: Ardi Hallismaa

Võidupüha paraad toimub 23. juunil Tartus, mil möödub 125 aastat Rahvusvahelise Olümpiakomitee asutamisest ja kaasaegsete olümpiamängude loomise ideest. Sel aastal võtavad presidendilt võidutule ja viivad oma maakonda Kaitseliidu tublimad sportlased.

Kodutütred ja noorkotkad on tuletoojatena esindatud 6 maakonnast:

Andrei Bekker (Harju) on Harju maleva Loksa rühma noorkotkas, kes andis noorkotka tõotuse 2014. aasta detsembris, kuid osaleb organisatsiooni tegevuses juba 2013. aasta veebruarist. Ta on sõbralik ja abivalmis noormees, kes toetab ergutavalt oma kaaslasi ja aitab nooremaid.

Gertu Küttmann (Lääne) on kodutütar olnud juba kaheksa aastat ja osales eelmisel aastal 264 tundi Kodutütarde väljaõppeüritustel. Ta tegeleb kettaheite, kuulitõuke ja vasaraheitega ning on saavutanud nendel aladel oma vanuseklassis väga häid tulemusi.

Kustu Künnapas (Hiiumaa) on noorkotkas alates 2013. aastast. Orienteerumisega on ta tegelenud juba kaheksa aastat ning on vabariiklikus edetabelis kuni 18aastaste noormeeste arvestuses teisel kohal. Viimane parim tulemus on 2018. aasta Hiiumaa orienteerumise karikavõistluste esikoht kuni 21aastaste noormeeste arvestuses. 2018. aastal kuulutati Kustu Hiiumaa parimaks sportlaseks noormeeste seas.

Victoria Vihman (Saaremaa) on Lümanda rühma kodutütar alates 2015. aastast. Ta on mitmel korral osalenud Kodutütarde Saaremaa ringkonna kooliolümpiamängudel ning võistelnud Saaremaa maleva võistkonnas Kaitseliidu kergejõustikuvõistlustel Türil. Lisaks on ta tubli kooli ja maakonna jalgpallur.

Mattias Siimann (Sakala) on tubli jetisportlane, kes on saavutanud kõrgeid kohti nii Eesti, Baltimaade kui ka Euroopa võistlustelt. Oma heade tulemuste eest on ta saanud Karksi vallalt spordipreemiaid ning kantud ka Karksi valla auraamatusse.

Karolina Pugal (Sakala) kuulub Kodutütarde organisatsiooni  alates 2009. aastast. Ta on kohusetundlik ja aktiivne kodutütar, kelle sportlikkus ja sihikindlus avaldavad kindlasti positiivset mõju meie noortele. Ta on suureks eeskujuks väga paljudele väikestele poistele-tüdrukutele.

Georg-Henry Kolnes (Tallinn) kuulub noorkotkaste Nõmme rühma 2012. aastast ning on sellest ajast saati esindanud Tallinna malevat mitmesugustel vabariiklikel võistlustel. Ta on osalenud Mini-Ernal, Viru Tarvasel, Mini-Põrgupõhjal, Saluperel, Valgel laeval, Väledal Jänesel jt võistlusmatkadel ja patrullvõistlustel, samuti teistel spordiüritustel.

Lisaks osaleb võidupüha paraadil Kodutütarde ja Noorte Kotkaste kompaniid. Noored ja noortejuhid kannavad nii pidulikku kui ka laagrivormi.