Kodutütred tunnustavad aastapäeval organisatsiooni tegevusse panustajaid

Sel pühapäeval, 19. jaanuaril kell 13.00 tähistavad kodutütred Viljandimaal Heimtali ringtallis organisatsiooni 88. aastapäeva. Pidulikul aastapäevaüritusel antakse üle teenetemedalid, autasud ja tiitlid „Aasta Pärl“.

Kodutütarde Sakala ringkonna vanema Kerstin Kääriku sõnul on korraldusmeeskonnal hea meel võõrustada külalisi Kodutütarde 88. aastapäeval just Viljandimaal. „Loodan, et meie sünnipäevapidu kulgeb kodutütardele omasel rõõmsal meelel ning üle Eesti kokkutulnud külalised leiavad aega ka maakonnaga tutvumiseks.“.

Pidulikul vastuvõtul tunnustatakse organisatsiooni tegevusse vabatahtlikult panustavaid noortejuhte autasude ja teenetemärkidega. Teist korda Kodutütarde ajaloos antakse vabariiklikul tasandil välja ka Aasta Pärli auhinnad.

Aasta Pärli tiitlile oli igal maakonnal võimalus esitada oma maakonna kõige tegusam rühm, silmapaistvam tegu ja suurim toetaja või tuua esile pikaajaliselt organisatsiooni panustanud noortejuht. Ühtekokku antakse Heimtalis välja 16 tiitlit.

Kodutütarde peavanema Ave Proosi sõnul on vabatahtlike noortejuhtide ja isamaalise huvihariduse toetajate tegevuse märkamine äärmiselt oluline. „Aasta Pärli tiitlisaajate hulgas on teiste seas näiteks kolm Jõgevamaa omavalitsust, kes rahalist ressurssi eraldades on võimaldanud tööle asuda lisa noorteinstruktoril, kelle ülesandeks on nii Kodutütarde kui Noorte Kotkaste väljaõppe korraldamine maakonnas. See on meie jaoks märgiline samm selles suunas, et hea kodaniku kasvamiseks olulised teemad ja iseseisvaks hakkamasaamiseks vajalikud oskused jõuaksid iga Eestis elava nooreni“, kiidab Proos kõiki toetajaid ja ka vabatahtlikke noortejuhte.

Pidulikule koosviibimisele on kutsutud vabatahtlikud noortejuhid, noorteinstruktorid ning Kodutütarde toetajad ja sõbrad üle Eesti.