Kodutütred tõid Rootsist esikoha

Nädalavahetusel osalesid Pärnumaa noorkotkad ja kodutütred Rootsi kodukaitse sõjalissportlikel mitmevõistlustel Vällinges. Mini-Erna ja Ernakese võitjad valisid sel korral võimaluse ennast proovile panna Rootsis, kus konkurenti pakkus 69 neljaliikmelist võistkonda, lisaks kohalikele noortele  ka Norra, Läti, Leedu ja Eesti esindused.

Esimesel võistluspäeval katsuti jõudu takistusrajal, teateorienteerumises, granaadiviskes, biathlonis ja patrull-laskmises.  Saavutatud punktide alusel koostati ürituse tippsündmuse  15 km takistus-laske-orienteerumise jooksu stardi järjekord. Nii mitu punkti oli võistkonnal vahe esimese koha puntkidega, nii mitu minutit hiljem asus tiim stardijoonele. Võimalus eesolevat võistkonda kinni püüda oli väike. Põnevaks muutis võistlusala kiirlaskmine sportrelvast, kus 15 sekundi jooksul tuli lasta 5 lasku, iga möödalask tasuti joostes penaltiringe.

Tihedas konkurentsis õnnestus kodutütardel Rebeka Vahkal, Iiris Prosa, Ita Kuusik ja Ranne Kuldmaal koju tuua esimene koht neidude arvestuses. Juhendajaks oli Kristi Kivisaar.

Noorkotkad Riivo Rand, Kevin Kalda, Siim Aarna ja Rasmus Rand saavutasid auhinnalise kuuenda koha ja alavõidu biathlonis. Noorte arvates ei olnud võistlus raske, vaja oli lihtsalt väledaid sprinteri jalgu, oma tugevust vastupidavuses ja meeskonnatöös näidata ei saanud.