Kodutütred oskavad palju enam

22.-23.september 2017 toimus Porkunis ujuvate saarte vahetus läheduses asuvas koolis traditsiooniline Kodutütarde Oskuste Võistlus.

Seekordne võistlus oli aga eriline, sest koostööaastale mõeldes, oli võistluse idee kandja, noorteinstruktor Viru malevast, Aive Ott, mõelnud välja segatud meeskondade kasutamise idee. Juba esimesel kogunemisõhtul tehti uued 4-liikmelised grupid, kus oli esindajaid eri ringkondadest ja nii nooremaid kui ka vanemaid tüdrukuid. Uued sõpruskonnad said ristsed oskuste võistluste käigus, kus nagu võistluse nimigi ütleb, tuli näidata juba omandatud oskusi ja õppida uusi.

Tüdrukud said kätt proovida paljudel aladel, kus üks meel, näiteks nägemine sai „välja lülitatud“ ning lootma pidi juhendaja abile. Juhendaja omakorda pidi aru saama sõna jõust ja kasutama oma juhiseid võimalikult ühetähenduslikult ja abistama meeskonnakaaslast eesmärgipäraselt. Kirjutati uudist, tehti tasakaaluharjutusi, pusiti Aliast ja Kimi-mängu, kirjutati juhusliku pealkirja järgi uudist, sooritati meditsiiniülesannet, prooviti jõudu taimede äratundmises ning nende kasutusvaldkonna määramisel ja tehti palju muudki, mis nõudis nutikust ja osavust ning eelteadmised tulid kasuks.

Tänu Kodutütarde Viru ringkonna vabatahtlikele ja headele toitlustajatele oli päevas hea meeleolu tagatud.

Kõige enam võitis sõprus, sest segatiimid andsid võimaluse lähemalt tutvuda, see on võrreldes FBga küll aeganõudvam viis, kuid vahetu ja vahva. Eestis on jälle enam oskajaid kodutütreid, kes hoiavad enam kokku!