Kodutütred ja noorkotkad teevad Kunda linnale tiiru peale

Kodutütarde ja Noorte Kotkaste matkamäng 2019. Autor: Merilin Sepp

Homme, 5. oktoobril toimub iga-aastane Kodutütarde ja Noorte Kotkaste matkamäng, mis on mõeldud organisatsioonide nooremale vanuseastmele. Matkarada läbib sel korral Kunda linna ja selle lähiümbrust.

Matkamängu eesmärk on arendada osalejate matkaalaseid teadmisi, kodanikuoskusi ja meeskonnatöövõimet. Võistlusest võtavad osa 8-liikmelised segavõistkonnad igast malevast, kuhu kuuluvad 8-12-aastased kodutütred ja noorkotkad.

Matkamängu korraldaja ja Noorte Kotkaste Viru maleva pealiku Sander Soomre sõnul saavad noored sellistel matkamängudel harilikult näidata oma teadmisi ja oskusi looduses hakkama saamiseks. „Matkatarkused on ka meie mängus olulisel kohal, kuid sel korral püüame suuremas mahus keskenduda meeskonnaülesannetele. Eesmärgiks on arendada noortes koostöö-oskust, mis aasta-aastalt järjest olulisemaks oskuseks muutub,“ kirjeldab Soomre tulevast võistlust. Kuna matkamäng toimub igal aastal erinevas kohas, eesmärgiga laiendada noorte silmaringi, loodab Soomre, et Kundale tiiru peale tehes märkavad noored võistlustegevuse ajal ka linna ilu.

Raja pikkus on orienteeruvalt 10 kilomeetrit ja võistlejad lahendavad ülesandeid 16 kontrollpunktis. Tulemused arvestatakse kontrollpunktides kogutud punktide põhjal. Võistluse start antakse 10.45 ja lõpetamine toimub orienteeruvalt kell 17.00.

Jälgi võistluse käiku Facebookis ja Instagramis!