Kodutütred ja noorkotkad jooksid Võidupüha maratonil

Võidupüha Maraton II koht Järvamaa noored

Võidupüha Maraton II koht Järvamaa noored

22. juunil leidis aset neljandat korda toimuv Pärnumaa Võidupüha maraton, mille korraldajaks oli MTÜ Pärnu Kahe Silla Klubi koostöös Pärnumaa Spordiliidu ja Kaitseliiduga.

Klassikaline, ühel ja kordumatult rajal joostav maraton pakkus emotsionaalseid loodusvaateid, möödub külatanumailt ning rikastab silma tuntud ajaloo- ja kultuurimälestistega. Pulli küla, Reiu muinasasula leiukoht, Reiu-Raeküla luitemännik, pilkupüüdev Jaansoni kallasrada, Tallinna Väravad, Vallikäär, Pärnu rand – need on vaid mõned orientiirid.

Kodutütardele ja noorkotkastele anti võimalus osaleda maratonil teatevõistkonnaga ning läbida distants nö teatejooksuna. Maratonirada oli meie jaoks jaotatud VIII etapiks, millest lühim oli 3,195 ja pikim 6,3 kilomeetrit.

Jooksuvõistluse eesmärgiks oli:

  • Edendada liikumisharrastust kodutütarde ja noorkotkaste hulgas.
  • Suurendada Kaitseliidu noorteorganisatsioonide tuntust elanikkonna hulgas.
  • Läbi maratonijooksu jutustada Pärnumaa lugu seoses esimeste Eesti asustusalade kujunemise, rahvusliku ärkamisaja ja Eesti Vabariigi sünniga.

Võistlesid  8-liikmelised võistkonnad. Võistlejad võisid olla noor-, tegev- või toetajaliikmed. Kokku osales erinevatel distantsidel ligi 740 erinevas eas spordisõpra, teiste seas 6 kaitseliidu noorteorganisatsioonide võistkonda. Võistlemas olid: Järva, Lääne, Sakala, harju ja Pärnu noored. Viimased lausa kahe võistkonnaga. Kiireim oli sel korral Harju maleva võistkond

Kõiki osalejaid autasustati meenega ja esikolmikusse tulnuid medaliga.

Korraldajate tagasiside: Võidupüha maratoni stsenaarium on väga hästi õnnestunud ning eristub selgelt millisest iganes muust Eesti spordisündmusest. Väga palju annab hoogu sini-must-valge foon ning on ka näha, et osalejad panevad endale selga rahvusvärvides jooksuriideid ning teevad lipu motiividel näomaalinguid.