Kodutütred ja Noored Kotkad osalesid Leedu militaarlaagris

22.-29. juulini osalesid kodutütred ja noorkotkad Lithuanian Riflemen Union’i laagris Camp Žalgeris 2018.

22. juulil alustasid 21 Harju ja Pärnumaa noort sõitu Leedu poole, neid ootas Camp Žalgeris 2018. Tegemist on Leedu organisatsiooni Lithuanian Riflemen Union (LRU) militaristliku laagriga, kus nädala aja jooksul saavad noored täielikult sõdurimaailma sisse elada. Lisaks külastasid laagrit USA sõdurid, kes noortes palju elevust tekitasid.

Hommikune äratus oli enne kukke ja koitu, tõeline drill algas juba varavalges. 7 päeva jooksul õpiti maskeeringu pealekandmist, üksustena teedel ja metsades liikumist, tegutsemist vaenlasega kontakti sattudes ja orienteerumist. Erinevad takistusrajad ja kümned kätekõverdused olid igapäevased nähtused. Lasti relva ning käidi ekskursioonil Leedu pealinnas Vilniuses. Juba teist aastat järjest laagris osalenud kodutütre Anet Kesküla meelest oli kogu nädala põnevaim osa öine ekspeditsioon metsa, kus ülesandeks olid teede ületamine samal ajal vaenlasele märkamatuks jäädes ja laagri kaitse moodustamine kasutades suhtluseks vaid käemärke.

Kogu laagri eredaim hetk oli eelviimase päeva takistusrada. „Maru elamus!“ oskas Anet selle peale öelda. Jões 10 kätekõverdust ja  liivane lõik roomamist olid vaid killukesed kogu rajast. „See laager on tõestus, et rahvused oskavad väga sujuvalt koostööd teha,“ võttis Anet lühidalt oma elamusterohke nädala kokku.