Kodutütarde “Teeme ära”- teistmoodi ettevõtmine

Sellel laupäeval, kui paljud inimesed üle Eesti kogunevad talgutele, et üheskoos midagi ära teha, kogunevad kodutütred üheskoos võistlema. Saadakse kokku, et selgitada välja Kodutütarde ringkondade parimad laskeorienteerujad ning tutvustada laskeorienteerumist kui spordiala noorte hulgas. samuti on eesmärgiks tunda ühtsuse tunnet, tunnet, et me teeme üheskoos midagi põnevat ja kasulikku. See peaks ju sobima ülihästi talgukampaania eesmärgiga kokku.

Võistlus toimub Mõedakul Lääne-Virumaal, kogunemine 3.mail Mõedaku Spordibaasis kell 10:00-11:00. Mandaat toimub 3.mail alates kell 10.00 – 11:00. Võistluse algus kell 11:00. Võistluse lõpetamine ja võitjate autasustamine toimub hiljemalt kell 17.00.

Võistluse korraldab  Kodutütarde Viru Ringkonna vabatahtlikud juhid noorteinstruktori Aive Otti eesvedamisel, abistajaid on Noorte Kotkaste Viru Malevast ja Naiskodukaitse Viru Ringkonnast ning  Rakvere Orienteerumisklubist. Võistluse peakohtunik on Vello Vasser.

Võistlusest võtab osa igast Kodutütarde ringkonnast 4-liikmeline võistkond, nendest kaks võistlejat vanuses 12-14 (k.a.), kaks võistlejat vanuses 15-18 (k.a.). Võisteldakse teateorienteerumise vormis nelja vahetusega: I etapp – vanem aste, II etapp – noorem aste, III etapp – vanem aste, IV etapp – noorem aste. Etappide rajad on erinevad. Võistlus algab esimese vahetuse  ühisstardiga. Teised vahetused saavad rajale vastavalt oma võistkonnakaaslaste  finišeerumisele. Tiirus lastakse õhkrelvast viis lasku 10m kaugusel asuvate langevate märkide pihta.

Seega on tegemist võistlusega, mis vajab erinevaid oskusi. Loodetavasti soosib ka ilmataat kodutütarde ettevõtmist üle- Eestilisel talgupäeval.