Kodutütarde seadused said näidendiks

IMG_5913Reedel, 22. mail, toimunud esimesel vabariiklikul ettevõtlusteatri festivalil „Õpime ettevõtlusest“ Rakvere Kultuurikeskuses sai näha üheksat õpilaste ja lasteaialaste etendust, sealhulgas Kodutütarde Viru Ringkonna etendust “Kodutütre seadus”.

Näidendi idee tekkis kodutütardel juba sügisel laagris, et esineda Kodutütarde aastapäeval Väike-Maarjas. Kahjuks ei jõudnud piisavalt proove teha ja nii see asi esialgu ununes. Kevadel aga helistas Ettevõtlusteater MTÜ juht Piret Põld Viru maleva noorteinstruktorile Aivele ja küsis: “Kuidas etendusega lood on ja kas oleks soov esineda Ettevõtlusteatri festivalil. Selle etenduse on ju valmistanud ettevõtlikud tüdrukud ja ettevõtlikust ning noorte omaalgatust on vajalik igati toetada”. Rakvere kodutütred soovisid osaleda ja nii läksidki Rakveres käimanäidendi proovid. Et tekst lavale tuua on vaja juurde ka korralik IMG_5903lavaline liikumine, mis osutus kõige suuremaks katsumuseks meile. Kaasatud, näidendi lavaküpseks saamisele, sai noorteinstruktori Aive juures praktikal olev Maarja Liis Täht ja Liivi Sventer. Rakvere rühma laagris mai kuu alguses käis abis näitlemist õpetamas näitleja Urmas Lindlo.

Kodutütarde Viru ringkonna näitemäng “Kodutütre seadus” sai parima õpetliku värssnäidendi auhinna.

Näidendis osalesid Rakvere rühma kodutütred:

Kärtlin Vangonen; Keira Kaljurand; Jessica Einmann; Anete Alavere; Mariel Alavere; Kadriann Mirka; Marjanne Krooben; Karmen Sööt.

Piltide autor: Maarja Liis Täht

IMG_5915