Kodutütarde oskused pannakse proovile

Kodutütarde selle aastane Oskustevõistlus on koondatud esmaabi teema alla ning võisteldakse koos noorte kotkastega.Võistlus toimub 29-30.aprill 2016 , Keila Tervisekeskuses, Keilas, Harjumaal.

Alustame reede õhtul kell 20.00 ning kodu poole liiguvad võistlejad laupäeval alates kella kolmest.DSCN8945Võistluse  läbiviijad on Kodutütarde Tallinna ringkond ja Noorte Kotkaste Tallinna malev koostöös Kaitseliidu Tallinna maleva, Naiskodukaitse Tallinna ringkonna, kaitseväe ja Tallinna kiirabiga.

Võistluse peakohtunik on Noorte Kotkaste peavanem Silver Tamm.

Võistlusel osalevad noorkotkaste ja kodutütarde 3 – liikmelised võistkonnad.

  • 3 kodutütart (13 – 18.a.)
  • 3 noorkotkast (13 – 18.a.)

Võistluste arvestust peetakse tüdrukutel ja poistel eraldi, kuid tegevused on samalaadsed ja toimuvad paralleelselt.

Võistlusalad on läbivalt seotud esmaabi ja pääste alaga. Osalejatel soovitavalt hea füüsiline vorm, psüühiliselt tugev närv (verd ei tohi karta). Ülesande teemad Noorte Kotkaste ja Kodutütarde VI-IV järgu kavade järgi.

Võistlusalade läbimiseks on vajalikud teoreetilised esmaabi teadmised ning praktilised oskused (nt kuidas tegutseda traumade, mürgituste, põletuste, õnnetusjuhtumite ja piiratud võimalustega olukordades). Samuti võib ees oodata ülesandeid mis vajavad kiiret tegutsemist, loogilist mõtlemist, füüsilist võimekust ja individuaalset lähenemist.

DSCN0897

Osalejatel valmis olla ka üllatusülesanneteks.

Soovime kõikidele osalejatele tugevat närvi ja rõõmsat meelt! Kui ka esikoht ei tule, saavad kõik võistlejad kindlasti juurde uusi teadmisi, oskusi ning toredaid kaaslaseid.