“Kajakad” on saanud jälle tuule tiibadesse

Täna 19. augustil sai hoo sisse “Kajakate” juhtimiskoolitus Kaitseliidu Koolis. “Kajakateks” on kõik need noored kodutütarde, noorkotkaste, gaidide ja skautide hulgast, kes on juba 20 aasta vältel käinud Ameerikas skautlikul kursusel, mida rahastab ja korraldab Ameerika- Eesti Heatahte Selts. Teist korda toimub aga juhtimiskursus Eestis, eelmine oli aastal 2012. Juhtimiskursusel osaleb igast skautlikust organisatsioonist 5 liiget. Sel korral on Eestisse jõudnud ka 2 Kanada noort. Kolme päeva sisse mahub palju erinevaid loenguid, arutelusid, praktilisi harjutusi.

Teemasid on erinevaid: meeskonna kujunemine ja juhtimine, konflikt ja selle lahendamine, lapse ja nooruki arengupsühholoogia, riskide hindamine, laagrimaketi ehitamine, suhtlus meediaga jmt. Põnevust toob kindlasti seiklusmäng, mis lõpetab esimese päeva. Teise päeva lõppu jääb pidulik õhtusöök, millega tähistatakse “kajakate” kokkutulekut. Samal õhtul annavad ülevaate oma eelmise aasta koolitusreisist “kajaka” salga liikmed.

 

Sama oluline kui on uute teadmiste kogumine, on ka uute sõprussidemete loomine. Loodetavasti on pühapäeval, kui kursus lõpeb, jõutud arusaamisele, et kuigi kanname kõik erinevat vormi ning kuulume erinevatesse organisatsioonidesse, hindame samu väärtusi ning jagame sarnaseid mõtteid.14068095_10209342190447297_9118291282180298263_n