Angelika Naris

Angelika Naris on sündinud 17. detsembril Tallinnas.

Pärast Tallinna 37. Keskkooli lõpetamist 1983. aastal asus ta õppima Tallinna Pedagoogilisse Instituuti, mille lõpetas 1988. aastal algklassiõpetaja ja kasvatustöö metoodiku erialal. Alates 1991. aastast on Angelika Naris töötanud õppejõu ja õpetajana. Ta täitis ka direktori asetäitja ülesandeid Tallinna 49. Keskkoolis kuni aastani 2000, mil asus töötama Kaitseliidu Tallinna Malevasse noorteinstruktori ametikohale.

Kodutütarde organisatsiooniga on ta seotud alates 1996. aastast, mil alustas tegevust kodutütarde Mustamäe rühma vanemana, aastatel 1998-1999 oli kodutütarde Tallinna ringkonnavanem.

Kodutütarde peavanemana asus tööle 06. mail 2002. aastal ja töötas organisatsiooni juhina kuni 1. juulini 2018. Täna on Angelika Kaitseliidu Koolis noorsootöö koolitusjuht.

Angelika on läbi Kodutütarde loonud võimalusi vabatahtlike kaasamiseks mitmel võimalikul moel: algatatud on ühised suurlaagrid koos noorkotkastega, traditsioonideks on muutunud võistlusmatka Ernake, Kodutütarde oskuste võistluse ning Kodutütarde Olümpiamängude korraldamine. Kodutütarde ajalugu on koondatud väga kokkupressitult raamatusse „Kodutütarde mustrid“, mis ilmus aastal 2017. Sealt kumab tehtud töö mitmes vallas:  väärtuskasvatus, ajaloo hoidmine, innovaatiliste lahenduste sissetoomine, töö Eestis ja piiri taga olevate partneritega ja palju muud.

Angelika on andnud Kodutütarde organisatsioonile oma südame. Ta on öelnud nii:“ Selleks, et ühest väikesest tüdrukutirtsust saaks enesekindel ja elus hakkama saav noor naine, vajab ta oma teekonnal tuge ja julgustust. Seda kõike pakuvad meie noortejuhid – organisatsiooni alustalad“. Kodutütred on olnud osa Eestist ja just kaaslasi märkav, julge, hooliv ja sõbralik Eesti.

Angelika on ise olnud kogu selle tuhandetesse ulatuva sõpruskonna eestvedaja kõigis aastate jooksul toimunud suurtes seiklustes.

Ja on seda ka praeguses rollis – alustalade alustala, sädeinimeste sädeinimene, Kodutütarde mustrite looja ja osake Kodutütarde mustrist, andes tuge nii noortele kui ka juhtidele.

Angelika on Naiskodukaitse, Suhtlustreenerite Ühingu ja Eesti Noorsootöötajate Kogu  liige.

Lehekülge viimati muudetud: 30. aug. 2018 kell 12:42