Ernakese võidu noppisid Tallinna ringkonna kodutütred

17.-18. maini kestnud “Ernakesel” võidutsesid pealinna tüdrukud. Teisele kohale tulid tüdrukud Jõgeva ringkonnast ning kolmandaks Alutaguse kodutütred.

Raja kogupikkus oli ligikaudu 40 kilomeetrit ning tüdrukutel tuli ülesandeid lahendada 15 kontrollpunktis. Roniti köierägastikus, ületati kinnisilmi miinivälja, lasti sihtmärke, sõuti paadiga ja palju muud. Üheks enam füüsilist pingutust nõudvaks ülesandeks oli kanderaamil pimelaskja transportimine. Võistkonna ülesanne oli kanderaamil oma kaaslast sihtmärkideni transportida ning teda juhendada, et lask õiget kohta tabaks. Selles ülesandes lõid kaasa ka võistkondade esindajad. Nagu ikka, lõppes võistlus lõpujooksuga, mis oli üles ehitatud takistusrajana. Joosta tuli üle liivamägede, roomata läbi võrgu ja ronida üle takistuste, sõuda paadiga üle veekogu ning joosta üle jooksusilla.

Kodutütarde peavanem Ave Proos kiitis kõiki võistlejaid, tuues välja nende sitkuse ja vastupidavuse, olgugi et mõlemal päeval lõõskas taevas suvine päike. “Olen tüdrukute hea ettevalmistusega väga rahul. Võistluse tulemused näitasid taas, et Kodutütarde ringkondades noortejuhtide poolt tehtav töö kannab vilja ning meie liikmed saavad hakkama igas olukorras.” 

Tänavuse “Ernakese” korraldas Kodutütarde Lääne ringkond koostöös Noorte Kotkaste Lääne maleva, Naiskodukaitse Lääne ringkonna ja Kaitseliidu Lääne malevaga. Järgmise aasta võistlusmatk toimub Valgamaal.