Disainihuvilised noored kogunesid Aegviitu

3.-5. maini toimus Kodutütarde, Noorte Kotkaste, Eesti Kunstikoolide Liidu ja Eesti Kunstiakadeemia ühine disainiõppe metsalaager “Noored disainivad”. Laagri eesmärk oli läbi matkamängu leida ideid, kuidas disainides noorte elu metsas paremaks ja mugavamaks muuta.

Kolmepäevast laagrit alustati meeskonda lähendavate ülesannetega, kuna noori oli kokku tulnud erinevatelt tegevusaladelt ning tuttavaid nägusid oli osalejate hulgas vähe. Teise päeva hommikul liitusid moodustatud meeskondadega Eesti Kunstiakadeemia disainiõppe tudengid ja õppejõud, kes noori 2 päeva jooksul juhendama hakkasid. Peagi anti start matkamängule, kus vähem kui 4 tunni jooksul tuli kontrollpunktides lahendada erinevaid meeskondlikke ülesandeid: morse, asjade otsimine, linnuhäälte tundmine, söögi tegemine, esmaabi, sõlmede tegemine ja seiklusrada. Lisaks anti meeskonnale ülesanne rajal valmistada või hankida vettpidav anum, mida finišis testiti. Enamjaolt läheneti keskkonnasõbralikult ning metsaalune sai pudelitest ja prügist hulga puhtamaks!

Matkamängujärgselt oligi aeg igal meeskonnal leida probleem ja sellele disainerlikult lähenedes lahendus leida. Metsas mugavama olemise tagamiseks ei olnudki atribuutika välja mõtlemine nii lihtne, kui esialgu tundus. Lõplikud ideed esitati kolmanda päeva lõunal. Kui tulevikus võib matkapoodides leida kõik-ühes-riietust, mis hõlmab magamiskotti, pükse, jopet ja mütsi või hoopis mitme päeva söögivaru, mis mahub vaid pisikesse karpi, siis sellele ideele võisid aluse panna just need noored, kes nädalavahetusel Aegviidus mõtteid ragistasid.

Laagri teisel õhtul lõid mõnusa meeleolu Lepatriinu ja Avoid Dave’i duo!