Algavad Kodutütarde ja Noorte Kotkaste Olümpiamängud 2018

Spordipäev suurlaagris Spekter. Foto: Eliise Riimand

14. septembril antakse start Kodutütarde ja Noorte Kotkaste Olümpiamängudele Peetri Põhikoolis. Sportlikul nädalavahetusel osaleb kokku 180 noort.

14.-16. septembrini  toimuvatel olümpiamängudel saavad noored osa kõigest muust, kui olümpiale iseloomulikest võistlusaladest. Igast malevast ja ringkonnast tuleb 6 poissi ja 6 tüdrukut ning võisteldakse kahes erinevas vanuseastmes – nooremad 7-12-aastased ja vanemad 13-18-aastased.

Olümpiamängud avatakse reedeõhtuse rivistusega. Peale seda ootab võistejaid esimene võistlusala – ööjooks. Võistlejatele on ette antud ajalimiit, mille vältel nad jooksevad. Aja täitumisel fikseeritakse iga jooksja läbitud distants.

Laupäev on aeg põhialadeks. Võisteldakse näiteks hüppenööriga hüppamises, kus hüppamise vahepeal tuleb kõhuli viskuda, joostakse koos langevarju ja lestadega, läbitakse distants hüppepalliga, visatakse oda ning mängitakse käsipalli. Kohale tulnud juhendajad saavad samuti omavahel mõõtu võtta – võisteldakse kuulijännis. Päeva viimaseks alaks on mälumäng ning siis on aeg võistluspinge endalt veidikeseks maha raputada, sest õhtu lõpetab disko, kus kõik on riietatud retrospordirõivastesse.

Pühapäeval ootab ees viimane ala – meeskondlik rogain ehk valikorienteerumine. Nagu ikka lõppevad olümpiamängud autasustamistseremooniaga. Tulemusi arvestatakse nii individuaalselt kui ka võistkondlikult.

Noored Kotkad ja Kodutütred korraldavad olümpiamänge koos esmakordselt. Varasemalt on olümpiamänge korraldatud eraldi.

Pind päkka kõikidele võistlejatele!

Jälgi kodutütreid Facebookis ja Instagramis!